^^BeYoNcE^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ultimele stiri, noutati, poze, articole, interviuri cu si despre BeYoNcE!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ...Dj Layla...

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin(a) Sonia
Admin(a) Sonia
Admin


Mesaje : 230
Data de inscriere : 07/11/2009

...Dj Layla... Empty
MesajSubiect: ...Dj Layla...   ...Dj Layla... I_icon_minitimeSam Noi 14, 2009 8:31 pm

DJ LAYLA este o tanara dj-ita ce a intrat pe piata cu piesa “Single Lady“, realizata in colaborare cu Alissa si despre care va vorbeam la sfarsitul anului trecut. Acum revenim cu mai multe informatii despre ea.

Succesul a venit foarte repede, piesa avand o intrare fulminanta in topurile radiourilor din Romania si Moldova. La inceputul anului 2009, Dj Layla semneaza un contract cu Cat Music.

Nascuta la Chisinau Dj Layla, pe numele sau adevarat Natalia Ostasina, are o pasiune mare pentru muzica. Inca din bancile facultatii Natalia a reusit sa-si creioneze cariera de DJ, realizand mix-uri in colaborare cu “Sunset People” si cu DJ-i: Maxwell Sunbeat & Kristina Vixen in RED CLUB.

”Ladies on fire” este primul sau proiect important realizat alaturi de inca trei dj-ite. Succesul inregistrat de Dj Layla a tras dupa el invitarea sa in deschiderea festivalului “Evolution Party”, alaturi de DJ precum: Yves Larock ( Jaba), Fragma, Lexter, Michelle Shellers.
Sus In jos
https://beyonce.forumgratuit.ro
Admin
Admin(a) Sonia
Admin(a) Sonia
Admin


Mesaje : 230
Data de inscriere : 07/11/2009

...Dj Layla... Empty
MesajSubiect: Re: ...Dj Layla...   ...Dj Layla... I_icon_minitimeSam Noi 14, 2009 8:36 pm

Dj Layla revine cu “City of sleeping hearts”

Dj Layla, tanara si talentata dj-ita devenita celebra la scurt timp dupa lansarea hit-ului “Single Lady”, revine cu un nou single pe piata muzicala romaneasca.

“City of sleeping hearts” a avut drept sursa de inspiratie o poveste foarte trista si este dedicata fratelui artistei (Ostashin Mitya - 1985-2009) care a decedat la sfarsitul acestei veri. DJ Layla a fost nevoita sa ia o pauza indelungata si sa renunte la concertele si aparitile scenice pentru a fi alaturi de familia ei in acele momente terifiante. Toata echipa de productie impreuna cu producatorul muzical al proiectului - Radu Sirbu – au sustinut-o pe parcursul perioadei grele.

“Acum Layla incearca sa depaseasca momentul dificil. Fratele ei a incurajat-o mereu si acest gand a motivat-o suficient. Isi doreste cu ardoare sa continue drumul pe care l-a inceput.”, spune Radu Sirbu compozitorul piesei.

Odata cu lansarea acestui single, Dj Layla revine si cu o noua voce. Cunoscuta pentru toti cei care au urmarit emisiunea “Megastar” sub numele Deea, tanara interpreta a intrat sub tutela echipei de productie condusa de Radu Sirbu si este vocea noului single DJ Layla purtand numele scenic Dee-Dee.

Piesa “ Single Lady” a inregistrat un succes rasunator in clasamentele posturilor radio din tara si din strainatate, iar in prezent este una din cele mai cautate si difuzate piese din Europa, ocupand locul 4 in clasamentul afisat de site-ul musicbiatch.com (http://www.musicbiatch.com/charts.html). In Rusia, “Single Lady” a fost preluata de toate posturile radio, aflandu-se in acest moment pe locul 9 in clasamentul general.

“Dupa aceasta perioada grea din viata mea pot in sfarsit sa ma bucur de succesul obtinut cu primul meu single. Sper sa am cel putin acelasi succes si cu acest nou single. Stiu ca fratele meu si-ar fi dorit asta pentru mine.” , a declarat DJ Layla.
Sus In jos
https://beyonce.forumgratuit.ro
 
...Dj Layla...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^BeYoNcE^^ :: FiLmE, MuZicA, Tv :: MuZiCa-
Mergi direct la: